2008 оны төгсөгчид - 585

Төгсөгчдийн

овог, нэр

Ажил эрхлэлтийн байдал

Хүний их эмч мэргэжлээр төгсөгчид

1

Д.Болормаа

ШКТЭмнэлэгт их эмч, Этүгэн дээд сургуульд багш

2

Ш.Болортуяа

Чулуут рашаан хувийн эмнэлэгт их эмч

3

Х.Бумцэцэг

СХД-н 20-р хорооны өрхийн эмнэлэгт их эмч

4

Г.Ичинхорлоо

ЭХЭМҮТ-д резидентурт сурч байгаа

5

Т.Золзаяа

ЧД 9-р хороо өрхийн эмнэлэгт их эмч

6

Б.Мөнхцэцэг

СБД-н 18-р хороо ЦЭГЦ өрхийн эмнэлгийн эмч

7

С.Мөнх-Ундрал

ЧД Нандин хүсэл өрхийн эмнэлгийн эмч

8

Б.Нямдорж

БЗД-н 21-р хороо Анд-Сайхан өрхийн эмнэлэгт их эмч

9

Г.Отгонжаргал

Дорнод аймгийн нэгдсэн эмнэлэгт хавдрын их эмч

10

Л.Отгонтуяа

Дундговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэгт их эмч

11

Л.Оюунтуяа

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

12

Д.Цэрэндолгор

БЗД-н 23-р хороо “Эмүүлэн” өрхийн эмнэлэгт  их эмч

13

С.Энхтайван

Зүүн хараа, Мандал сумын нэгдсэн эмнэлэгт дотрын эмч

14

Б.Энхтайван

СБД-н 17-р хорооны өрхийн эмнэлгийн эмч

15

Г.Эрдэнэтуяа

ЧД-ийн НЭ-ийн хүүхдийн түргэнд эмч

16

Н.Эрдэнэчимэг

II-р төрөх нярайн их эмч

Эм зүйч мэргэжлээр төгсөгчид

1

Ж.Алтанзагас

Архангай аймгийн НЭ-т эм зүйч

2

С.Алтантуяа

ЭХЭМҮТ-ийн Ач эмийн санд эм зүйч

3

Б.Ариунтунгалаг

Хэнтий аймаг ЭМ газарт эмийн бодлого хариуцсан мэргэжилтэн

4

Б.Гүлнара

Эмимпекс ХХК эм зүйч

5

С.Дариймаа

Сэргэг ХХК эм зүйч

6

Д.Мөнхбаяр

Архангай нэгдсэн лабораторид эм зүйч

7

Г.Нэмэхжаргал

Завхан аймаг Эмимпекс ХХК захирал

8

Н.Оюунчимэг

ХУД нэгдсэн эмнэлэгт эм зүйч

9

Б.Саранбаяр

Эмимпекс ХХК-д агуулахын нярав

10

Ш.Тодгэрэл

 “Амин тан” эмийн сангийн эрхлэгч

11

Н.Улаанхүүхэн

Дорнод аймгийн НЭ-т эм зүйч

12

Д.Цэндсүрэн

Монгол Эмимпекс ХХК-д эм зүйч

13

Ц.Энх-Амгалан

Төмөр зам Эмимпекс ХХК-д эм зүйч

14

Ч.Энхтайван

Эмимпекс ХХК-д борлуулалтын менежер

15

Д.Эрдэнэчулуун

Архангай аймагт хувийн аптектай-хувийн

Сувилагч мэргэжлээр

1

Б.Алимаа

Архангай НЭсувилагч

2

З.Алтанзул

Зуун наст эмнэлэгт сувилагч

3

Х.Баярцэцэг

Инээд шүдны эмнэлэгт сувилагч

4

Д.Батнаран

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

5

Д.Бямбабаяр

Архангай НЭ-т сувилагч

6

Д.Дуламсүрэн

 Архангай НЭ-т сувилагч

7

Н.Жаргалсайхан

ХСҮТ-д сувилагч

8

Р.Мянганжадамба

ХСҮТ хөнгөвчлөх тасагт сувилагч

9

Ц.Нарантуяа

БЗД сэхээн амьдруулах тасагт сувилагч

10

Ж.Ням

БЗД сэхээн амьдруулах тасагт сувилагч

11

Ц.Өсөхбаяр

Өвөрхангай аймгийн Өлзийт сумын 1-р багийн бага эмч

12

Н.Солонго

Хувиараа бизнес эрхэлдэг

13

Л.Энхболд

Өвөрхангай аймгийн Есөн зүйл сум дундын эмнэлэгт сувилагч

14

Э.Энхцэцэг

Төв аймгийн Жаргалант сумын НЭ-д сувилагч

Сувилахуйн оройн ангийг төгсөгчид

1

Б.Ариунаа

Сонгодо эмнэлэгт сувилагч

2

Э.Алтантуяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд сувилгааны арга зүйч

3

Т.Алма

УКТЭ-д сувилагч

4

Б.Ариунбилэг

Сонгодо эмнэлэгт сувилагч

5

Ц.Байгалмаа

Чингэлтэй дүүргийн нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

6

Д.Бат-Отгон

СБД өрхийн эмнэлэгт сувилагч

7

Х.Баасанхүү

УКТЭ-т сувилагч

8

Д.Батбилэг

1-р төрөхөд сувилагч

9

Н.Болор-Эрдэнэ

Хөвсгөл аймаг нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

10

Ц.Дариймаа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд ЭБЭ мэдээгүйжүүлэх тасагт сувилагч

11

Д.Даваажаргал

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд ЭБЭ мэдээгүйжүүлэх тасагт

12

Р.Дуламсүрэн

Орос 3-р сургуулийн эмч

13

М.Жаргал

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд хүлээн авах яаралтай тусламж сувилагч

14

Б.Жаргалмаа

ШКТЭ-т сувилагч

15

Б.Лхагвасүрэн

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд Эрсдэлтэй жирэмсэний тасагт сувилагч

16

В.Лхамсүрэн

Төрийн тусгай хамгаалалттай эмнэлэгт сувилагч

17

О.Мөнхцэцэг

УКТЭ-т сувилагч

18

М.Мэнджаргал

Төрийн тусгай хамгаалалттай эмнэлэгт сувилагч

19

Н.Наранцэцэг

Хүүхэд асран хамгаалах төвд сувилагч

20

Н.Наранзул

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвийн зөвлөх поликлиникт сувилагч

21

Н.Наранчимэг

ЭНЭШТ-д сувилагч

22

Д.Нараа

Тодорхойгүй

23

Ю.Нямхүү

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд сувилагч

24

Ж.Оюуннаран

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд сувилагч

25

Л.Отгонсүрэн

УКТЭ-т сувилагч

26

М.Саран

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд сувилгааны арга зүйч

27

Ж.Сумъяа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд сувилагч

28

Б.Сувдмаа

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвд сувилагч

29

Э.Туул

2-р төрөхд сувилагч

30

Ч.Хишигтхүү

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвийн нярайн тасагт сувилагч

31

Б.Урантуяа

Гурван гал эмнэлэгт сувилагч

32

С.Цэрэндулам

Эх хүүхдийн эрүүл мэндийн төвийн хүүхдийн зөвлөх поликлиникт сувилагч

33

Л.Цэцгээ

Төрийн тусгай хамгаалалт

34

Р.Эрдэнэчимэг

ЭХЭМТ-д сувилагч

35

Ч.Энхцэцэг

УКТЭ-т сувилагч

Нягтлан бодох бүртгэл

1

М.Анхцэцэг

Завхан Тохижилт  Сүмбэр ХХК-д

нягтлан бодогч

2

Б.Гантуяа

Голомт банкинд нягтлан бодогч

3

Э.Лхагважаргал

Хувиараа бизнес эрхэлдэг

4

А.Мөнхзул

“Монгол шуудан” ХХК-д нягтлан бодогч

5

Л.Нархажид

ХААН банкинд нягтлан бодогч

6

М.Сайханжаргал

NAB ХХК  барилгын компанид тооцооны нягтлан бодогч

7

М.Соёлмаа

МУИС-ЭЗС магистрант

8

Д.Ундрал

Сод газар ХХК-д нягтлан бодогч

9

А.Эрдэнэбат

Эдийн засгийн хөгжлийн яаманд мэргэжилтэн

11

Д.Цэрмаа

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа