2010 оны төгсөгчид - 808

Төгсөгчдийн

овог, нэр

Ажил эрхлэлтийн байдал

Хүний их эмч мэргэжлээр төгсөгчид

1

А.Анужин

БЗД-ийн өрхийн эмнэлэгт их эмч

2

Б.Амгаланбаатар

Чингэлтэй дүүргийн өрхийн эмнэлэгт их эмч

3

Б.Баярмаа

Эх барих, эмэгтэйчүүдийн резинтурт суралцаж байгаа

4

Б.Баасанжаргал

Хөвсгөл аймагт сумын эмнэлэгт их эмч

5

П.Батчулуун

Этүгэн ДС, ЭМШУИС-д резидент

6

Б.Бат-Өлзий

БГД өрхийн эмнэлэгт их эмч

7

Г.Ганбилэг

ХӨСҮТ статистикч эмч

8

Ц.Дашдулам

АУ-ны магистр, резинтурт суралцаж байгаа

9

Б.Саруул

Төв аймагт их эмч - төрсөн

10

О.Эрдэнэчимэг

Өрхийн эмнэлэг

11

Д.Алтантуул

ЭМШУИС-ийн технологийн сургуульд багш

12

Б.Ариунзаяа

Завхан аймгийн Их-Уул сумын эмнэлэгт их эмч

13

Б.Лхагвасүрэн

ЯТТ-д их эмч

14

Д.Мөнгөншагай

Этүгэн дээд сургуульд багш

15

Т.Солонго

Хан-Уул дүүргийн өрхийн эмнэлэгт их эмч

16

Л.Ууганбаяр

Өвөрхангай аймгийн Богд сумын НЭ-ийн эрхлэгч эмч

17

С.Отгонбүрэн

Этүгэн дээд сургуульд багш

18

Э.Туяацэцэг

Дорнод аймагт өрхийн эмнэлэгт их эмч

19

Т.Цэрэндулам

Архангай аймгийн Цэнхэр сумын НЭ-т их эмч

20

О.Уранбаяр

СБД “Санкол” өрхийн эмнэлэгт ахлах эмч

21

Э.Бат-эрдэнэ

Эрдэнэт хот Нэгдсэн эмнэлэгт түргэн тусламжийн эмч

22

З.Алтанбосго

Эрдэнэт хот нэгдсэн эмнэлэгт түргэн тусламжийн эмч

23

Б.Цолмон

Налайх дүүрэг өрхийн эмнэлэгт их эмч

24

Б.Энхтөр

Налайх дүүрэг өрхийн эмнэлэгт их эмч

25

Э.Амаржаргал

СБД өрхийн эмнэлэгт их эмч

26

Ц.Октябрь

ЯТТ их эмч

27

М.Батчимэг

Сэлэнгэ Зүүн хараа хот ТТ-д их эмч

28

Т.Мөнхжавхаа

Этүгэн дээд сургуульд багш

29

Э.Доржпагма

ЭМШУИС –ийн резидентурт суралцаж байгаа

30

Б.Цэрэннадмид

Эмнэлгийн тоног төхөөрөмж борлуулалтын компанид ажилтан

31

С.Саранцэцэг

Завхан аймгийн НЭ-т эмч

Эм зүйч мэргэжлээр төгсөгчид

1

Ш.Айнур

“Цагаан уул” эмийн санд эм зүйч

2

П.Анхбаяр

“Монос” эмийн үйлдвэрийн агуулахад

3

Б.Анхмаа

Барагшун Фарма

4

Ц.Ариунтунгалаг

Говь-Алтай “Монос” эмийн сан

5

А.Батцэцэг

“ЭНТО” эм ханган нийлүүлэх байгууллагад

6

Б.Батцэцэг

“ЭНТО “эмийн санд

7

Ш.Бямбажаргал

БЗД  нэгдсэн эмнэлэгт

8

Д.Бямбажав

Холбоо шанд эмийн санд

9

Н.Баярням

Төрсөн

11

С.Ганцэцэг

“Жаргалант” эмийн сан

12

Ж.Даваажав

“Тэхийн ундрал” эмийн санд

13

Т.Золзаяа

“Цагаан уул” Эмийн санд

14

Ц.Ичинноров

“Армон” эмийн үйлдвэрт

15

Б.Мягмар

Унгар улсад ажиллаж амьдарч байгаа

16

Л.Нандинчимэг

Хувиараа бизнес эрхэлдэг

17

Ч.Нямжав

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

18

Ж.Одгэрэл

“Мөнхийн тун” эм ханган нийлүүлэх төв

19

Н.Оюунчимэг

Дакал фармад эм зүйч

20

Л.Пагмажав

Хүрмэн эмий санд эм зүйч

21

Д.Сайнхишиг

ЭНТО эм ХНБ-т

22

Д.Төмөрхүү

ТТАХНЭ- эм зүйч

23

Д.Тунгалаг

Солонгос улсад ажиллаж амьдарч байгаа

24

Д.Ургахцэцэг

ТТАХНЭ- эм зүйч

25

Э.Ундармаа

Тодорхойгүй

26

Д.Цэвээнням

БЗД-т эмийн санд эм зүйч

27

Н.Цэрэнлхам

ЭНТО эм ХНБ-т

28

Я.Цээлэй

“Жаргалт-Эрдэнэ” эмийн санд эм зүйч

29

Б.Энхжаргал

Өмнөговь аймгийн эмийн санд эм зүйч

Сувилагч мэргэжлээр төгсөгчид:

1

Ц.Баатар

Зүүн хараа эмэгтэйчүүдийн  эмнэлэгт сувилагч

2

Х.Батмөнх

“Эрдэнэт хун” сувилалын газар сувилагч

3

Д.Баянжаргал

УКТЭ сувилагч

4

Д. Долгорсүрэн

УКТЭ сувилагч

5

А. Лхагвасүрэн

ШКТЭ сувилагч

6

Ч.Нарантуяа

ШКТЭ сувилагч

7

Б.Нямсүрэн

1-р төрөхөд сувилагч

8

Х.Сатанат

Баян-өлгий Цэнгэл сумын эмнэлэгт сувилагч

9

Ж.Уранбилэг

Чингэлтэй эрүүл мэндийн нэгдэл сувилагч

10

Ш.Цэвэлмаа

СХД-ийн өрхийн эмнэлэгт сувилагч

11

Г.Шүрэнмягмар

Этүгэн дээд сургуульд сувилахуйн багш

12

Бахытгүл

Тодорхойгүй

13

Бат-Оюун

Налайх дүүрэг НЭ мэс засалын тасгийн арга зүйч сувилагч

14

Ж.Буяннэмэх

Чингэлтэй дүүргийн нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

15

Б.Должин

“Солонго” эмнэлэгт сувилагч

16

Т.Мөнх-Отгон

Хувиараа ажилладаг

17

Э.Мөнхтуяа

ЭМШУИС, ТС-д лаборант

18

Т.Нандинтүшиг

Хувиараа

19

Н.Оюунчимэг

УК2НЭ эрчимт эмчилгээний тасагт сувилагч

20

Б.Оюун-эрдэнэ

“Энхийн төлөө” эмнэлэгт сувилагч

21

Б.Хандармаа

УКТЭ мэс заслын сувилагч

22

Н.Хонгорзул

УКТЭ эрчимт эмчилгээний тасагт сувилагч

23

Л.Хоролжав

“Чимэг оюу” эмнэлэгт сувилагч

24

Ж.Сэлэнгэ

Баянхонгор аймгийн Заг суманд багийн эмч

25

Б.Цэрэндолгор

УКТЭ мэс заслын сувилагч

26

О.Пүрэвцэцэг

БЗД өрхийн эмнэлэгт сувилагч

27

Б.Энхцэцэг

УК2НЭ эрчимт эмчилгээний тасагт сувилагч

28

С.Амарбаясгалан

Өнө увидас хувийн эмнэлэгт сувилагч

29

Ц.Алтан-Эрдэм

Чингэлтэй нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

30

Ц.Батцэнгэл

Этүгэн ДС-д сурч байгаа

31

Б.Байгалмаа

Чингэлтэй дүүргийн нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

32

Ц.Баярмаа

Тодорхойгүй

33

Х.Буд

Чингэлтэй дүүргийн нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

34

Н.Бямбацэцэг

УК II НЭ-т  сувилагч

35

Э.Мөнхзаяа

Шүдний төвд

36

Ч.Намжилжав

ЧД нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

37

Н.Түмэндэмбэрэл

ЭХЭМҮТ төрөх нярайн тасагт сувилагч

38

О.Пүрэвсүрэн

Говь-Алтай,  Алтай сумын эмнэлэгт сувилагч

39

Ц.Цоож

ЭХЭМҮТ-д сувилагч

40

Д.Цэцэгдэлгэр

ЧД нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

41

Ч.Оюундэлгэр

УК II НЭ-т сувилагч

42

Л.Уранцэцэг

ЧД нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

43

Р.Ундармаа

ШКТЭ-т сувилагч

44

Л.Энхтүвшин

ЭХЭМҮТ хүүхдийн зөвлөх поликлиникт сувилагч

Нягтлан бодох бүртгэл мэргэжлээр төгсөгчид

1

О.Ариунаа

Даламал ХХК борлуулалтын менежер

2

Ш.Алтанцэцэг

Бамбай сервис нярав

3

Б.Жаргалсайхан

Нийгэм хамгаалал хөдөлмөрийн яамны төслийн ажилтан

4

Э.Норовсүрэн

Тодорхойгүй

5

Ц.Сайнхүү

БНСУ-д ажиллаж, амьдарч байгаа

6

Д.Одонтунгалаг

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

Эрүүл мэндийн аялал жуулчлалын менежмент мэргэжлээр төгсөгчид

1

П.Ичинхорлоо

Барилгын компанид менежер

2

С.Уянга

Сурч байгаа

3

Б.Сайнзаяа

Green citi мэргэжлийн ажил бус

4

Ц.Цогтбаатар

Сурч байгаа