2012 оны төгсөгчид - 1341

Төгсөгчдийн

овог, нэр

Ажил эрхлэлтийн байдал

Анагаах ухааны магистрын зэрэг хамгаалсан

1

Д.Мөнгөншагай

Этүгэн дээд сургуульд багш

Сувилахуйн ухааны магистрын зэрэг хамгаалсан

1

Б.Ганчимэг

Этүгэн дээд сургуульд багш

Хүний их эмч мэргэжлээр төгсөгчид

1

З. Ундармаа

Тодорхойгүй

2

Ц. Уламбаяр

Тодорхойгүй

3

Б. Баярсайхан

Хөвсгөл аймагт сумын эмнэлэгт их эмч

4

Ж. Мягмарсүрэн

Тодорхойгүй

5

О. Түмэнхүү

Хөвсгөл аймагт сумын эмнэлэгт их эмч

6

Д. Мэндсайхан

Тодорхойгүй

7

П. Энхнаран

Чингэлтэй дүүрэг 2-р хорооны өрхийн эмнэлэгт их эмч

8

Э. Билэгтбаатар

Тодорхойгүй

9

Н.Алтансар

Нийслэлийн яаралтай түргэн тусламжийн төвд их эмч

10

М. Цэрэнчимэд

Багануур дүүрэг яаралтай түргэн тусламжийн төвд их эмч

11

Ч. Төмөр-Очир

Kirka эм хангах нийлүүлэх төвд төлөөлөгч эмч

12

Н. Цэвэлмаа

Орхон аймаг Эрдэнэт хот өрхийн эмнэлэгт их эмч

13

Н. Отгончимэг

ЭМШУИС-ийн хүүхдийн эмчийн резидент эмч

14

Ц. Мөнхтуяа

Тодорхойгүй

15

Ц. Отгонбаяр

Тодорхойгүй

16

Ж. Сольхүү

Тодорхойгүй

17

Г. Ган- Эрдэнэ

Төв аймаг Баянчандмань суманд их эмч

18

О. Дөлгөөн

Хүмүүнлэгийн ухааны их сургуульд сурч байгаа

19

Т. Мөнхтуул

Тодорхойгүй

20

Т. Баглан

Тодорхойгүй

21

Х. Байгал

“Саргун-Асрангуй” эмнэлэт их эмч

22

П. Базаргүр

Тодорхойгүй

23

Г. Банзрагч

Хувийн эмнэлэгт их эмч

24

О. Батчимэг

Орхон аймаг ОБЕГ их эмч

25

А. Насанжаргал

Тодорхойгүй

26

Ц. Оюун-Эрдэнэ

Тодорхойгүй

27

Б. Өлзийжаргал

Тодорхойгүй

28

Г. Өнөржаргал

Нийслэлын яаралтай түргэн тусламжийн төвд их эмч

29

З. Сарантуяа

Тодорхойгүй

30

Б. Урнаа

Тодорхойгүй

31

Б. Эрдэнэсувд

СХД-ийн өрхийн эмнэлэгт их эмч

32

Н.Баттүшиг

ЭМШУИС-ийн резидент эмч

33

Б.Буд

Өрхийн эмнэлэгт их эмч

34

Д.Гүндэгмаа

Эм хангах нийлүүлэх төвд төлөөлөгч эмч

35

Б.Дөлгөөн

Орхон аймаг өрхийн эмнэлэгт их эмч

36

М.Мартбаяр

Тодорхойгүй

37

Н.Мягмарсүрэн

Тодорхойгүй

38

Б.Нямцэрэн

Нийслэлийн яаралтай түргэн тусламжийн төвд их эмч

39

Ж.Ням

Тодорхойгүй

40

Г.Уянга

Тодорхойгүй

41

Д.Хонгорзул

Хүмүүнлэгийн ухааны их сургуульд сурч байгаа

42

Ч.Эгиймаа

Хүмүүнлэгийн ухааны их сургуульд сурч байгаа

43

О.Мөнхжаргал

Тодорхойгүй

44

Д.Ундармаа

СХД 21-р хороололд өрхийн эмнэлэгт их эмч

45

н.Максим

Дархан – Уул аймаг Шарын гол сумын өрхийн эмнэлэгт их эмч

Эм зүйч мэргэжлээр төгсөгчид

1

А.Ариунзаяа

Тодорхойгүй

2

Б.Аясулу

Налайх дүүрэгийн нэгдсэн эмнэлэгт эм зүйч

3

Б.Балжмаа

Now-Art эм ханган нийлүүлэх төвд мэргэжилтэн

4

Б.Баярмаа

 

5

С.Буянжаргал

УКТЭ-т эм зүйч

6

М.Бямбарагчаа

“Бирш” фармад эм зүйч

7

Г.Чимэдханд

Дэлхийн эрүүл мэндийн байгуулагад ажилтан

8

Г.Чойжил

Тодорхойгүй

9

С.Даваасүрэн

Тодорхойгүй

10

Б.Даваажаргал

Ази фармад эм зүйч

11

Ж.Дэлгэрсайхан

Цахиур-төмөр эм зүйч

12

Д.Дуламсүрэн

Хувийн эмийн санд эм зүйч

13

Б.Энхжин

Тодорхойгүй

14

Н.Энхтуяа

Хөвсгөл

15

Ж.Ганзориг

Хувиараа

16

Э.Гэрэлтуяа

Хувиараа

17

Б.Хандсүрэн

Ази-фармад эм зүйч

18

Ж.Хонгорзул

Цахиур –Төмөрд эм зүйч

19

О.Хулан

Эх-Төгөл ХХК

20

Д.Жаргалсүрэн

Ази-фармад эм зүйч

21

Ц.Мөнхбуян

Тодорхойгүй

22

С.Нандинцэцэг

Тодорхойгүй

24

Д.Оролзод

Тодорхойгүй

25

Б.Отгонтөгс

Тодорхойгүй

26

О.Оюунсүрэн

Төмөр замын эмнэлэгт эм зүйч

27

Б.Шүрэнцэцэг

Тодорхойгүй

28

Г.Соел-Эрдэнэ

Мон-Энзимд эм зүйч

29

М.Соёлмаа

Тодорхойгүй

30

Г.Тэрбиш

Тодорхойгүй

31

З.Цэцэгмаа

Ази-фарма эм зүйч

32

Н.Түмэнбаяр

Хувиараа

33

Ш.Ундраа

Тодорхойгүй

34

Т.Мягмарсүрэн

Эм-Импексд эм зүйч

35

Б.Цэрэнчимэд

Тодорхойгүй

36

Д.Мөнх-Эрдэнэ

Эм-Импексд эм зүйч

Сувилагч мэргэжлээр төгсөгчид

1

Д. Ариунцацрал

Багануур дүүрэг нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

2

Е. Айгерим

Баян-Өлгий АНЭ-т сувилагч

3

Б.Батцэнгэл

Төв аймаг өндөр ширээт сумын эмнэлэгт сувилагч

4

Б.Батзул

"Эрүүл өрх" ББН

5

П.Буян-Алтай

Тодорхойгүй

6

А.Болорцэцэг

ТТАХНЭ-т сувилагч

7

А.Бүрэнтунгалаг

Орос явсан

8

Б.Ганцоож

2-р төрх сувилагч

9

Х.Гүлдаурен

Баян-Өлгий АНЭ-т сувилагч

10

Г.Дэлгэрдалай

УК II эмнэлэгт сувилагч

11

Д.Мөнххэрлэн

Зүүн хараа  Төв эмнэлэгт сувилагч

12

О.Мягмарсүрэн

Баянгол дүүрэг өрхийн эмнэлэгт сувилагч

13

Д.Мягмарсүрэн

ТТАХНЭ-т сувилагч

14

Б.Мягмар

Дархан хот нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

15

Г.Нямзул

УКТЭ-т сувилагч

16

Б.Сэлэнгэ

Гурван гал эмнэлэгт сувилагч

17

Б.Цэнгэл

ШКТЭ-т сувилагч

18

Г.Цэрэндэжээ

УКТЭ-т сувилагч

19

Д.Пүрэвжаргал

УК II эмнэлэгт сувилагч

20

Б.Энхтунгалаг

Сэлэнгэ аймаг өрхийн эмнэлэгт сувилагч

21

Б.Энхтуяа

Архангай НЭ-т сувилагч

22

Б.Энхцэцэг

Увс өндөрхангай сумын эмнэлэгт сувилагч

23

Г.Алтанцоож

Говь-Алтай нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

24

Г.Ариунгоо

АСҮТ эмнэлэгт сувилагч

25

Ц.Бадамцэцэг

АСҮТ эмнэлэгт сувилагч

26

Т.Бейбитгүл

АСҮТ эмнэлэгт сувилагч

27

Д.Долгормаа

Өмнөговь НЭ-т сувилагч

28

Б.Жандос

БӨ Дэлүүн сумын эмнэлэгт сувилагч

29

М.Лхагвасүрэн

Баянгол эмнэлэгт сувилагч

30

Ц.Наранцэцэг

Хэнтий НЭ-т сувилагч

31

Ч.Уртнасан

ЧД нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

32

Д.Үүрийнтуяа

Жирэмсэн

33

Д.Отгонцэцэг

Төрсөн- хүүхдээ харж байгаа

34

Э.Отгонбумба

Баян-зүрх дүүргийн нэгдсэн эмнэлэг

35

Д.Оюун-Эрдэнэ

Тодорхойгүй

36

Б.Өлзийжаргал

Өмнөговь НЭ-т сувилагч

37

Ц.Саруул

Төрсөн- хүүхдээ харж байгаа

38

О.Сэржмядаг

Гялс төвд сувилагч

39

Б.Сүрэнжав

Төрсөн- хүүхдээ харж байгаа

40

Ц.Хонгорзул

2-р эмнэлэгт сувилагч

41

Э.Туяацэцэг

Хэнтий НЭ-т сувилагч

42

Э.Феримгүл

Баян -Өлгий НЭ-т сувилагч

43

Д.Энхчимэг

II төрх сувилагч

44

А.Ариунаа

Сонгдо эмнэлэгт сувилагч

45

В.Бадамсүрэн

Өвөрхангай бүсийн ЭОТ-д сувилагч

46

Л.Буян-Эрдэнэ

Увс НЭ-т сувилагч

47

Э.Гандулам

Архангай НЭ-т сувилагч

48

Г.Гантуяа

1-р төрөхөд сувилагч

49

А.Долгормаа

Архангай НЭ-т сувилагч

50

Ж.Жайнаган

 Тодорхойгүй

51

Ө.Золзаяа

Тодорхойгүй

52

А.Молор-Эрдэнэ

УКТЭ-т сувилагч

53

Д.Мөнхцэцэг

1-р төрх сувилагч

54

Э.Мөнхзул

Архангай НЭ-т сувилагч

55

Б.Норжмаа

Сурч байгаа

56

ц.Номин

Баянгол эмнэлэгт сувилагч

57

Б.Нямцэцэг

1-р төрх

58

Х.Раушан

 Тодорхойгүй

59

Т.Одмаа

УКТЭ-т сувилагч

60

С.Одонтуяа

УКТЭ-т сувилагч

61

А.Оюунцэцэг

Хөвсгөл эрүүл мэндийн төвд сувилагч

62

Б.Оюунтуяа

 Тодорхойгүй

63

З.Оролхан

Баян-Өлгий НЭ-т сувилагч

64

М.Цэдэндулам

УКТЭ-т сувилагч

65

Л.Туул

 Тодорхойгүй

66

А.Ундрах

Дорнод Матад эрүүл мэндийн төвд сувилагч

67

Ж.Эрдэнэчимэг

Сонгдо эмнэлэгт сувилагч

68

Н.Анхцэцэг

 Тодорхойгүй

69

Б.Ариунаа

 Тодорхойгүй

70

Б.Амарсанаа

Халдварт өвчин судлалын төвд сувилагч

71

А.Асемгүль

 Тодорхойгүй

72

С.Батсайхан

 Тодорхойгүй

73

Ч.Батчимэг

 Тодорхойгүй

74

Ч.Болортунгалаг

 Тодорхойгүй

75

Д.Бямбацогт

УК 2-р эмнэлэгт сувилагч

76

С.Гансүх

Гурван гал эмнэлэгт сувилагч

77

Г.Дуламсүрэн

Улаанбаатар ТЗЭ –т сувилагч

78

К.Жанар

 Тодорхойгүй

79

Э.Ёндонжав

 Тодорхойгүй

80

О.Лхагважаргал

Солонгост сурч байгаа

81

Э.Мөнхцэцэг

Сүхбаатар аймаг НЭ-т сувилагч

82

Э.Номинтуул

Эрдэнэт хот НЭ-т сувилагч

83

Р.Содномсүрэн

Тодорхойгүй

84

Б.Сувд-Эрдэнэ

Төв аймаг сумын эмнэлэгт сувилагч

85

Ц.Сумъяа

УК 2-р эмнэлэгт сувилагч

86

Ө.Сурангоо

ЭХЭМҮТ-д сувилагч

87

Б.Оюундарь

УК 2-р эмнэлэгт сувилагч

88

Ц.Өлзийсүрэн

Өвөрхангай Есөн зүйл сумын эмнэлэгт сувилагч

89

Б.Цэцэгчулуун

Сүхбаатар эрдэнэ цагаан сумын эмнэлэгт сувилагч

90

Б.Чулуунцэцэг

Дорнод аймаг НЭ-т сувилагч

91

П.Уламбаяр

Төрсөн

92

Ж.Уранцэцэг

 Тодорхойгүй

93

Г.Таня

ЭХЭМҮТ-д сувилагч

94

Х.Энхзолбоо

ЭХЭМҮТ-д сувилагч

95

Б.Энхтуяа

УКТЭ-т сувилагч

96

Э.Анхбаяр

КН II Э-т сувилагч

97

Б.Айнур

 Тодорхойгүй

98

Ө.Батцэцэг

Цэргийн төв эмнэлэгт сувилагч

99

Б.Батцэцэг

 Тодорхойгүй

100

Ц.Батцэцэг

 Тодорхойгүй

101

Т.Баярцэцэг

 Тодорхойгүй

102

Ц.Болор-Эрдэнэ

Сэлэнгэ сумын ӨЭ-т сувилагч

103

Б.Ган-Эрдэнэ

ЧД НЭ-т сувилагч

104

Ж.Долгион

 Тодорхойгүй

105

Б.Жамила

Баян-Өлгий НЭ-т сувилагч

106

Г.Золзаяа

Налайх дүүрэг халдвартын эмнэлэгт сувилагч

107

С.Мөнхзул

Сэлэнгэ сумын ӨЭ-т сувилагч

108

Э.Мөнгөнцэцэг

СХД НЭ-т сувилагч

109

Б.Мөнгөнсүх

 Тодорхойгүй

110

Л.Мягмарсүрэн

1-р төрөхөд сувилагч

111

Д.Нямцэцэг

УКТЭ-т сувилагч

112

О.Оюунтуяа

ЧД НЭ-т сувилагч

113

Х.Отгончимэг

Дархан НЭ-т сувилагч

114

Б.Өнөрцэцэг

Хувийн эмнэлэгт сувилагч

115

А.Тунгалаг

Тодорхойгүй 

116

Б.Цэрэндулам

Төв ӨЭ-т сувилагч

117

О.Уранцэцэг

 Тодорхойгүй

118

Г.Сэлэнгэ

 Тодорхойгүй

119

С.Энхцэцэг

УКТЭ-т сувилагч

120

Э.Энхцолмон

Дархан НЭ-т сувилагч

121

Ц.Энхмаа

2-р төрх сувилагч

122

М.Энхтуяа

СХД НЭ-т сувилагч

Сувилахуйн оройн ангийн төгсөгчид

1

П.Амартуяа

УКТЭ-т сувилагч

2

Г.Амаржаргал

 УКТЭ-т сувилагч

3

Ж.Алтанцэцэг

ТТАХНЭ-т сувилагч

4

Х.Ариунболор

Сүхбаатар дүүрэг нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

5

Б.Айбота

Тодорхойгүй

6

Д.Баярсүрэн

ХӨСҮТ-д сувилагч

7

Жам.Байгалмаа

КНАГ -сувилагч

8

Жар. Байгалмаа

КНАГ - сувилагч

9

Т.Бүрнээ

Сүхбаатар  дүүрэгийн нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

10

Э.Болортуяа

Тодорхойгүй

11

Б.Гантулга

Сүхбаатар  дүүрэгийн нэгдсэн эмнэлэгт сувилагч

12

Б.Дашсүрэн

УКТЭ-т сувилагч

13

Ч.Дуламсүрэн

ЭХЭМҮТ-д сувилагч

14

П.Лхагвасүрэн

УКТЭ-т сувилагч

15

Ж.Лхамсүрэн

ЭХЭМҮТ-д сувилагч

16

Г.Лхагвадорж

КНАГ-т сувилагч

17

Ч.Мөнгөнцэцэг

ТТАХНЭ-т сувилагч

18

Ц.Оюунсайхан

Хилийн цэргийн 102-р ангид сувилагч

19

Д.Цэвэлсүрэн

УКТЭ-т сувилагч

20

С.Цэндмаа

Хавдар судлалын үндсэний төвд сувилагч

21

Д.Уранбилэг

ГССҮТ-д сувилагч

22

А.Ундраа

Монос-фармд мэргэжилтэн

23

Н.Янжмаа

ТТАХНЭ-т сувилагч

24

О.Шагдар

КIIНЭ-т сувилагч

25

Д.Эсмэдэх

ЭХЭМҮТ-д сувилагч

26

Б.Энхцэцэг

“Health aid” эмнэлэгт сувилагч

Биоанагаах судлаач мэргэжлээр төгсөгчид

1

Б.Энхзаяа

Натул эмнэлгийн лабораторт лаборант

2

Б.Одцэцэг

“Өнө-Увидас” эмнэлэгт лаборант

3

Б.Баасанхүү

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

4

М.Айсулу

Эмнэлгийн лабораторт лаборант

5

Г.Тунгалаг

“Elda” лаборант

6

Э.Ариунтуул

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

7

Д.Алтансувд

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

8

Г.Золжаргал

Тодорхойгүй

9

С.Зэндмэнэ-Эрдэнэ

“Мед-аналитик” лабораторд лаборант

10

Ө.Батхүрэл

Этүгэн дээд сургуульд багш

11

Х.Нуртуган

ЭМШУИС лабораторын резинтур

12

Х.Хоролсүрэн

“Мед-аналитик” лаборатори

13

Б.Сүхболд

Хөвсгөл аймагт төслийн ажилтан

14

С.Балдаурен

Натул эмнэлгийн лабораторт лаборант

15

Б.Ундармаа

“Mobio” лабораторд лаборант

Нягтлан бодох бүртгэл мэргэжлээр төгсөгчид

1

Н.Амартүвшин

Дархан трейдинг ХХК-д нягтлан бодогч

2

Д.Ариунцэцэг

Хүүхдээ асрах чөлөөтэй байгаа

3

Ж.Алтанцэцэг

Худалдааны төвд нягтлан бодогч

4

С.Амарзаяа

Тодорхойгүй

5

М.Долгормаа

Гадаадад байгаа

6

Я.Ганчимэг

“Тайган-Алтай” ххк нягтлан бодогч

7

Д.Заяажаргал

Багануур дүүрэг цагдаагийн хэлтэст нягтлан бодогч

8

М.Лхагвамаа

Янта ХХК нягтлан бодогч

9

Л.Өнөржаргал

Тодорхойгүй

10

М.Төгс-Эрдэнэ

Тодорхойгүй

11

Д.Түмэнбаяр

“Шоко – трейд” ххк нягтлан бодогч

12

Б.Сайханаа

Тодорхойгүй

13

Б.Эрдэнэчимэг

“Unitel “ххк нягтлан бодогч

14

Э.Энэрэл

“Unitel” ххк нягтлан бодогч

Татварын нябо хяналт мэргэжлээр төгсөгчид

1

Э.Анхбаяр

Вакум цонхны үйлдвэрт

2

Б.Бат-Анар

Уул уурхайн компанид

3

Н.Гансуурь

Архангай цэцэрлэгт сум хэвлэлийн газар

4

Бей.Гүлжан

Баян-Өлгий аймагт хувиараа бизнес эрхэлдэг

5

Бек.Гүлжан

Баян-Өлгий аймагт хувиараа бизнес эрхэлдэг

6

А.Даваасүрэн

Тодорхойгүй

7

Б.Даариймаа

Этүгэн дээд сургуульд багш

8

Б.Дэлгэрцэцэг

Жирэмсэн

9

Б.Дэлэгма

Хувиараа

10

Б.Доржготов

Гадаадад байгаа

11

Р.Жаргалсайхан

Сан-тист сурч байгаа

12

Э.Нарансайхан

Дорноговь Сайншанд сумын нягтлан бодогч

13

А.Мөнхзул

МИАТ-олон улсын нягтлан бодогч

14

Б.Мягмардорж

Тодорхойгүй

15

Б.Мядагмаа

Тодорхойгүй

16

Х.Оюунбилэг

Сурч байгаа

17

О.Өлзий-Эрдэнэ

Цэрэгт явсан

18

Л.Сарангэрэл

Ази-фарм нягтлан бодогч

19

Л.Ханджаргал

Барилгын компанид нярав

20

Т.Түвшинбат

Завхан аймагт хувиараа бизнес эрхэлж байгаа

21

Д.Цэндхүү

МИАТ компанид нягтлан бодогч

22

А.Пүрэвцэцэг

Миний сүлжээ кассын нярав

Эрүүл мэндийн аялал жуулчлалын менежмент мэргэжлээр төгсөгчид

1

Б.Бат-орших

Цонжин болдогт менежер

2

Б.Баярцэцэг

Хөрөнгийн бирж-баримт эмхтгэгч

3

Г.Содгэрэл

Мон-Ази ХХК нябо

4

Д.Очирдулам

“Монголийн нууц товчоо” зохион байгуулагч

5

О.Отгондулам

ХУИС оюутан

6

Т.Сангижанчив

ШУТИС-БИС оюутан

7

С. Пүрэвдаваа

“Dream land “ менежер

8

Г.Урантуяа

Этүгэн дээд сургуульд багш

Хоол, үйлдвэрлэл, үйлчилгээний менежмент мэргэжлээр төгсөгчид

1

Д.Ариунзул

менежер

2

Б.Бадамханд

Этүгэн дээд сургуульд багш

3

Ө.Бямбасүрэн

Хувиараа бизнес эрхэлдэг

4

Л.Мөнхтогтох

Хувиараа бизнес эрхэлдэг

5

Л.Мөнхболд

“Кулинар” ХХК

6

Б.Хишигжаргал

Жирэмсэн

7

Б.Уянга

Цүки – Хаусд тогооч

8

Д.Пагамсүрэн

Жирэмсэн

9

Л.Эрдэнэсувд

Хүүхдээ харж байгаа

10

Х.Энхзаяа

Эмнэлэгт тогооч

11

Б.Эрдэнэчимэг

Эмнэлэгт  тогооч